Liga DWLC S03 – Regulamin

przez kasyno online depozyt 20zl | 15 października 2019

Z wielką przyjemnością zapraszamy was do wzięcia udziału w trzecim sezonie Ligi DWLC w Star Realms! W ramach ligi odbędą się cztery turnieje eliminacyjne. Dwóch najlepszych graczy z każdego turnieju uzyska możliwość zagrania w Finale Sezonu – specjalnym turnieju dla najlepszych graczy, który pozwoli nam wyłonić najlepszego z najlepszych na Śląsku.

Podczas zapisów podawajcie, czy dysponujecie własnym egzemplarzem gry. Pozwoli to nam zwiększyć dostępną liczbę miejsc w każdym turnieju.

Ogólne zasady turniejów eliminacyjnych

 1. Każdy turniej rozgrywamy na nowym, niezależnym dodatku Colony Wars.
 2. Gracze mogą używać zarówno polskiej, jak i angielskiej wersji językowej.
 3. Poszczególne turnieje mogą wprowadzać dodatkowe zmiany w zakresie dopuszczonych kart. Informacja o tym będzie dostępna przed turniejem.
 4. Wszystkie mecze rozgrywamy w systemie do dwóch zwycięstw, czyli best-of-3 (jeśli dwie pierwsze gry wygrał ten sam gracz, trzeciej gry nie rozgrywamy).
 5. Każdy turniej eliminacyjny będzie składał się z dwóch części: pierwszej, rozgrywanej w systemie szwajcarskim i drugiej, rozgrywanej w systemie pucharowym.
 6. W przypadku zgody wszystkich graczy, sędzia może wziąć udział w turnieju (o ile dzięki temu będzie parzysta liczba graczy). Wszystkie sytuacje sporne rozstrzygane są wtedy na korzyść osoby grającej z sędzią. W przypadku przekroczenia limitu czasu, gra nie kończy się remisem, tylko zwycięstwem osoby grającej z sędzią.
 7. Podczas gry przestrzegamy zasad fair play. Jeśli ktoś zauważy podejrzane zachowanie, powinien niezwłocznie zgłosić to sędziemu.
 8. W przypadku, gdy jeden z graczy gra na czas (umyślnie lub nie), sędzia zastrzega sobie możliwość przyznania zwycięstwa jego przeciwnikowi w danym meczu.
 9. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany zasad poszczególnych turniejów eliminacyjnych w szczególnych przypadkach.

Ogólne zasady pierwszej części turnieju (swiss)

 1. Pierwsza część turnieju, rozgrywana systemem szwajcarskim, składa się z trzech rund. Za wygranie każdej gry gracz otrzymuje jeden punkt. Za wygranie całego meczu w danej rundzie, gracz otrzymuje dodatkowe dwa punkty.
 2. Czas przewidziany na rozegranie jednej rundy w pierwszej części turnieju wynosi 55 minut. Gdy skończy się czas przewidziany na rundę, gracz aktywny kończy swoją turę, a jego przeciwnik może rozegrać jeszcze jedną turę. Jeśli nie wyłoniono w ten sposób zwycięzcy, gra pozostaje nierozstrzygnięta.
 3. Jeśli podczas rozgrywek w systemie szwajcarskim liczba graczy jest nieparzysta, gracz z najniższym wynikiem nie rozgrywa rundy, ale otrzymuje maksymalną liczbę punktów w danej rundzie (tak zwany BYE).

Ogólne zasady drugiej części turnieju (część pucharowa)

 1. Do drugiej części turnieju dostanie się najlepsza czwórka (w przypadku, gdy w turnieju weźmie udział mniej niż 20 graczy) lub najlepsza ósemka (w przypadku, gdy w turnieju weźmie udział 20 i więcej graczy), biorąc pod uwagę końcowy wynik punktowy.
 2. Remisy rozstrzygane są poprzez:
  • Bezpośredni pojedynek graczy (Wins vs Tied Participants).
  • System Median-Buchholz.
  • Różnicę punktów (points difference).
   (Dokładne zasady rozstrzygania remisów opisane są na stronie challonge.)
 3. Jeśli wynik dalej będzie nierozstrzygnięty, gracze rozegrają ze sobą jeden mecz (best-of-1) o wejście do drugiej części turnieju.
 4. Czas przewidziany na rozegranie jednej rundy w drugiej części turnieju wynosi 55 minut. Gdy skończy się czas przewidziany na rundę, gracz aktywny kończy swoją turę, a jego przeciwnik może rozegrać jeszcze jedną turę. Jeśli nie wyłoniono w ten sposób zwycięzcy, gracze podliczają swój Całkowity Atak biorąc pod uwagę następujące rzeczy:
  • Obrażenia na podstawowych zdolnościach baz i statków.
  • Obrażenia na sojuszniczych zdolnościach baz i statków.
  • Obrażenia, uzyskiwane po zezłomowaniu baz i statków.
   Osoba z większą wartością Całkowitego Ataku zostaje zwycięzcą.
 5. Osoby, które zdobędą pierwsze i drugie miejsce w części pucharowej, otrzymują możliwość wzięcia udziału w Finale Sezonu, który odbędzie się po rozegraniu wszystkich turniejów eliminacyjnych. Jeśli któreś z pierwszych dwóch miejsc zajmie osoba, która zagwarantowała sobie udział w Finale Sezonu, prawo do grania w Finale przypada osobie, która zajęła kolejne miejsce na danym turnieju eliminacyjnym.

Zasady Finału Sezonu

TBD – zajrzyjcie tu wkrótce ;-)

Jeden komentarz do „Liga DWLC S03 – Regulamin

 1. Pingback: Liga DWLC S03 – Regulamin – Star Realms

Możliwość komentowania została wyłączona.