Przyszłość turniejów Star Realms na Śląsku

przez | 25 sierpnia 2018

Wiem, wiem, ostatnio rzadko tu piszę, ale nie jest to temat, który chciałbym teraz poruszać. Część z was pewnie się zorientowała, że w swoim wolnym czasie lubię organizować turnieje Star Realms. Zaczęliśmy od raptem sześciu osób, z czego większość stanowiła ekipa DWLC, żeby dobić do ponad dwudziestu po premierze polskiej edycji.

W tym roku udało się nam rozegrać pierwszy sezon Ligi DWLC (i chciałbym w tym miejscu przeprosić za brak relacji wideo – przez mój błąd nie było sensownych materiałów do jej zrobienia). Każdy turniej, który się na nią składał, przyciągał ogromną rzeszę graczy, za co jestem wam wszystkim bardzo wdzięczny.

Choć nie byłem przekonany do wydawania polskiej wersji Star Realms po kilku latach od premiery oryginału, to jednak dzięki temu wydarzeniu popularność tej fantastycznej gry (zasłużenie) wzrosła. Polski wydawca nie ograniczył się tylko do zalania sklepów pudełkami z grą, ale wspierał również turnieje nagrodami (choć promek nigdy się nie doczekaliśmy :>). I wszystko byłoby dalej pięknie, gdyby tym wydawnictwem nie było Games Factory. W jednej ze swoich kampanii na wspieram.to od dłuższego czasu okłamywali wspierających, utrzymując, że wyprodukowane gry przetrzymywane są przez Urząd Celny, a w rzeczywistości… nie zapłacili za nie w drukarni. Jeśli ktoś chce poznać całą historię, to zachęcam do przeczytania tego tekstu na Planszówkach we dwoje – wydaje mi, że to jeden z lepszych tekstów na ten temat.

Co to znaczy dla turniejowego wsparcia Star Realms? Ciężko w tej chwili powiedzieć, ale nie wygląda to zbyt różowo. Wydawca na swojej stronie głównej nie zamieścił jeszcze żadnego oświadczenia. Jest ono dostępne tylko na stronie kampanii i szczerze mówiąc, woła o pomstę do nieba… Skandaliczne zachowanie Games Factory nie zachęca do organizowania niczego pod ich banerem – nie chciałbym, żeby ktoś pomyślał, że popieram ich zachowanie. Spróbuję skontaktować się z White Wizard Games – może coś się zmieniło od ostatniego razu, kiedy z nimi rozmawiałem na temat możliwości zdobycia nagród na turnieje.

Niezależnie od tego, co wyniknie z tego całego burdelu, możecie być spokojni o jedno – jeszcze nie raz zagracie w Star Realms na Śląsku! Wkrótce ruszymy z drugim sezonem Ligi, który mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy niż pierwszy. Tematem, któremu warto się przyjrzeć, są też znane z cyfrowej wersji Areny, które wprowadzają ogromne zmiany w podstawowych zasadach gry. Ciekawym pomysłem byłoby na pewno zorganizowanie turnieju opartego na podobnym pomyśle.

No i ciągle gdzieś wokół mnie krąży temat Nieoficjalnych Otwartych Mistrzostw Śląska w Star Realms. Trzymajcie kciuki, a może jeszcze w tym roku się na nich spotkamy ;-)

Killian

Jeden komentarz do „Przyszłość turniejów Star Realms na Śląsku

  1. Pingback: Przegląd Planszowy #1195 - Board Times - gry planszowe to nasza pasja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.