Liga DWLC Sezon 2 – Regulamin

Liga DWLC Sezon 2

Z wielką przyjemnością zapraszamy was do wzięcia udziału w drugim sezonie Ligi DWLC w Star Realms! W ramach ligi odbędą się cztery turnieje. Dwóch najlepszych graczy z każdego turnieju uzyska możliwość zagrania w Finale Sezonu – specjalnym turnieju dla najlepszych graczy, który pozwoli nam wyłonić najlepszego z najlepszych na Śląsku.

Podczas zapisów podawajcie, czy dysponujecie własnym egzemplarzem Star Realms. Pozwoli to nam zwiększyć dostępną liczbę miejsc w każdym turnieju.

Zasady dotyczące budowania talii startowej

 1. Każdy turniej rozgrywamy na podstawowej wersji Star Realms. Dodatkowo, gracze mogą mieć w talii następujące dodatki:
  • Crisis: Bazy i Statki (Bases and Battleships),
  • Crisis: Floty i Fortece (Fleets and Fortresses),
  • Promo Pack 1, (zmiana po drugim turnieju)
  • Karty promo zdobyte na poprzednich turniejach Star Realms w ramach Ligi DWLC.

UWAGA! Organizator zapewnia bardzo ograniczoną liczbę zestawów dodatkowych.

 1. Gracze mogą używać zarówno polskiej, jak i angielskiej wersji językowej.
 2. Poszczególne turnieje mogą wprowadzać dodatkowe zmiany w zakresie dopuszczonych kart. Informacja o tym będzie dostępna przed turniejem.

Ogólne zasady turniejów eliminacyjnych

 1. Każdy turniej eliminacyjny będzie składał się z dwóch części: pierwszej, rozgrywanej w systemie szwajcarskim i drugiej, rozgrywanej w systemie pucharowym.
 2. W pierwszej części turnieju rozegramy trzy rundy, z meczami do dwóch zwycięstw, czyli tak zwane best-of-3 (jeśli dwie pierwsze gry wygrał ten sam gracz, trzeciej gry nie rozgrywamy).
 3. W pierwszej części turnieju, za wygranie każdego meczu gracz otrzymuje jeden punkt. Za wygranie całej rundy, dodatkowe dwa punkty.
 4. Czas przewidziany na rozegranie jednej rundy wynosi 60 minut. Gdy skończy się czas przewidziany na rundę, gracz aktywny kończy swoją kolejkę, a jego przeciwnik może rozegrać jeszcze jedną turę. Jeśli do tego czasu nie ustalono zwycięzcy, gra pozostaje nierozstrzygnięta.
 5. Jeśli podczas rozgrywek w systemie szwajcarskim liczba graczy jest nieparzysta, gracz z najniższym wynikiem nie rozgrywa rundy, ale otrzymuje maksymalną liczbę punktów w danej rundzie (tak zwany BYE).
 6. W przypadku zgody wszystkich graczy, sędzia może wziąć udział w turnieju (o ile dzięki temu będzie parzysta liczba graczy). Wszystkie sytuacje sporne rozstrzygane są wtedy na korzyść osoby grającej z sędzią. W przypadku przekroczenia limitu czasu, gra nie kończy się remisem, tylko zwycięstwem osoby grającej z sędzią.
 7. Cztery najlepsze osoby po pierwszej części trafią do drugiej części turnieju. Remisy rozstrzygane są poprzez:
  1. bezpośredni pojedynek graczy (Wins vs Tied Participants)
  2. system Median-Buchholz
  3. różnicę punktów (points difference)
   Dokładne zasady rozstrzygania remisów opisane są na stronie challonge: kasyno online na telefon
   Jeśli wynik dalej będzie nierozstrzygnięty, gracze rozegrają ze sobą jeden mecz (best-of-1) o wejście do drugiej części turnieju.
 8. W części pucharowej, finałowy mecz rozgrywany jest do trzech zwycięstw (best-of-5).
 9. Osoby, które zdobędą pierwsze i drugie miejsce w części pucharowej, otrzymują możliwość wzięcia udziału w Finale Sezonu, który odbędzie się po rozegraniu wszystkich turniejów eliminacyjnych. Jeśli któreś z pierwszych dwóch miejsc zajmie osoba, która zagwarantowała sobie udział w Finale Sezonu, prawo do grania w Finale przypada osobie, która zajęła kolejne miejsce na danym turnieju eliminacyjnym.
 10. Podczas gry przestrzegamy zasad fair play. Jeśli ktoś zauważy podejrzane zachowanie, powinien zgłosić to sędziemu.
 11. W przypadku turniejów odbywających się w Ludiversum maksymalna liczba graczy, którzy mogą brać udział w turnieju będzie ustalana przed każdym turniejem.
 12. O udziale decyduje kolejność zapisywania się (można go dokonać poprzez zgłoszenie na stronie wydarzenia lub kontakt z Piechem lub Killianem). Osoby, które w poprzednich turniejach zagwarantowały już sobie miejsce w Finale Sezonu trafiają na listę rezerwowych. Pierwszeństwo udziału mają osoby, które jeszcze nie dostąpiły tego zaszczytu.
 13. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany zasad poszczególnych turniejów eliminacyjnych w szczególnych przypadkach.

Zasady Finału Sezonu

 1. Do Finału Sezonu kwalifikują się gracze z pierwszego i drugiego miejsca każdego turnieju eliminacyjnego. Jeśli któreś z pierwszych dwóch miejsc zajmie osoba, która zagwarantowała już sobie udział w Finale Sezonu lub finalista zrezygnuje z udziału w Finale Sezonu, prawo do grania w Finale przypada osobie, która zajęła kolejne miejsce w danym turnieju eliminacyjnym.
 2. Finał Sezonu składa się z dwóch etapów. W pierwszym, grupowym, wszyscy gracze zostaną losowo przydzieleni do dwóch grup. Dwóch najlepszych graczy z każdej grupy awansuje do drugiego etapu.
 3. Każda rozgrywka etapu grupowego to mecz do dwóch zwycięstw (best-of-3, czyli jeśli dwie pierwsze gry wygrał ten sam gracz, trzeciej gry nie rozgrywamy).
 4. Za wygranie każdego meczu gracz otrzymuje jeden punkt. Za wygranie całej rundy, dodatkowe dwa punkty.
 5. Druga runda Finału Sezonu rozegrana będzie w systemie pucharowym. Gracz na pierwszym miejscu w grupie A zmierzy się z graczem na drugim miejscu w grupie B
 6. Wszystkie mecze drugiej fazy, poza meczem o pierwsze miejsce, rozgrywane będą do dwóch zwycięstw (best-of-3). Mecz o pierwsze miejsce rozgrywane będzie do trzech zwycięstw (best-of-5).
 7. Czas przewidziany na rozegranie jednej rundy wynosi 60 minut. Gdy skończy się czas przewidziany na rundę, gracz aktywny kończy swoją kolejkę, a jego przeciwnik może rozegrać jeszcze jedną turę. Jeśli do tego czasu nie ustalono zwycięzcy, gra pozostaje nierozstrzygnięta.
  UWAGA – Limit czasu na rozegranie meczu o pierwsze miejsce wynosi 90 minut.
 8. Podczas gry przestrzegamy zasad fair play. Jeśli ktoś zauważy podejrzane zachowanie, niech zwróci się do sędziego.
 9. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany zasad poszczególnych turniejów eliminacyjnych.